President #
Years Served
Name
Home Chapter
1st  1925-1926 Martin P. Luthy Jackson
2nd  1926-1927  Glen Reem  Saginaw
3rd  1927-1928  Clarence Smith  Pontiac
4th  1928-1929  Don Lyons  Jackson
5th  1929-1930  Allen Beam  Flint
6th  1930-1931  Eugene Goebel  Grand Rapids
7th  1931-1932  Sid Coates  Grand Rapids
8th  1932-1933  Charles Barber  Lansing
9th  1933-1934  Fred Braun  Battle Creek
10th  1934-1935  Ralph David  Flint
11th  1935-1936  Raymond Bonin  Grand Rapids
12th  1936-1937  Harry Smith  Kalamazoo
13th  1937-1938  Howard Sluyter  Grand Rapids
14th  1938-1939  Bruce Palmer  Ann Arbor
15th  1939-1940  Einor Larson  Lansing
16th  1940-1941  F. Schermerhorn  Kalamazoo
17th  1941-1942  Walter Bass  Grand Rapids
18th  1942-1943  Ron Weger  Lansing
19th  1943 Wayne Meadows  Ann Arbor
20th  1943-1944  Herbert Emery  Muskegon
21st  1944-1945  John Hunt  Detroit
22nd  1945-1946  Robert Reames  Lansing
23rd  1946-1947  Paul Bagwell  Lansing
24th  1947-1948  George Fraser  Port Huron
25th  1948-1949  Ken Heininger  Ann Arbor
26th  1949-1950  Maury Mayer  Lansing
27th  1950-1951  Eugene Anderson  Monroe
28th  1951-1952  Sam Rosenberg  Coldwater
29th  1952-1953  Richard Peters  Benton Harbor
30th  1953-1954  Herb Auer  Muskegon
31st  1954-1955  Pete Baldwin  Howell
32nd  1955-1956  Eugene Pheiffer  Saginaw
33rd  1956-1957  William Kutchey  Lansing
34th  1957-1958  Richard Meyerson  Kalamazoo
35th  1958-1959  Dean Owen  Benton Harbor
36th  1959-1960  Fred Warner  Sandusky
37th  1960-1961  M. L. Benton  Owosso
38th  1961-1962  William Pressprich  Saginaw
39th  1962-1963  Millard Bush  Alma
40th  1963-1964  Merritt Martin  Saline
41st  1964-1965  Richard St. John  Kalamazoo
42nd  1965-1966  Jack Skriden  Berkley
43rd  1966-1967  Wendell Smith  Plymouth
44th  1967-1968  Patrick Duggan  Livonia
45th  1968-1969  Robert Padget  Westland
46th  1969-1979  Patrick Nowak  Farmington
47th  1970-1971  Donald DeMoss  Swartz Creek
48th  1971-1972  Patrick Sheridan  Detroit
49th  1972-1973  Donald Wadell  Royal Oak
50th  1973-1974  Richard Robinson  Rochester
51st  1974-1975  Thomas Ritter  Waterford
52nd  1975-1976  Gary Rupprecht  Frankenmuth
53rd  1976-1977  Michael Chaffin  Bay City
54th  1977-1978  Michael Robinson  Rochester
55th  1978-1979 Robert Vining  Marshall
56th  1979-1980  Alex Arends  Comstock Park
57th  1980-1981  Greg Merritt  Troy
58th  1981-1982  Duane Alverson  Saginaw
59th  1982-1983  Terry Sever  Farmington
60th  1983-1984  Robert Braglia  Rochester
61st  1984-1985  Dennis Keith  Bridgeport
62nd  1985-1986  Rick Young  Shelby Twp.
63rd  1986-1987 Greg Need  Waterford
64th  1987-1988  Dave Reid  Jackson
65th  1988-1989  Roy Annett  Waterford
66th  1989-1990  Louis Legg  Coldwater
67th  1990-1991  Mike Rockafellow  Ionia
68th  1991-1992  David S. Allen  Lansing
69th  1992-1993 Vince Goff  Dundee
70th  1993-1994  Bonnie S. Ballinger  Hastings
71st  1994-1994  Lynda M. Nelson  Ionia
72nd  1995-1996  Walter J. Downes  Ionia
73rd  1996-1997  Adam Pieczynski  Posen
74th  1997-1998  Barry Marshall  Ann Arbor
75th  1998-1999  Janie Connor  Hastings
76th  2000 JoAnn Schmidt  Cheboygan
77th  2001 Scott W. Greenlee  Grand Rapids
78th  2002 Gerald Boik  Howell
79th  2003 Michael Harris  South Lyon
80th  2004 Timothy T. Royle  Saginaw
81st  2005 Robert J. Peacock  Kentwood
82nd  2006 Jeffrey P. Smith  Redford
83rd  2007 Cindy Tomaszewski  Cadillac
84th  2008 Brian Coker  Ypsilanti
85th 2009 Fay Poissant  Ann Arbor
86th  2010 Darlene Dresch  Ypsilanti
87th  2011 David Q. Worthams  Kalamazoo
88th  2012 Sarah Nelson  Grand Rapids
89th  2013 John R. Badeen  Livonia
90th  2014 Jay Johnson  Redford
91st  2015 Matthew A. Sernau  Grand Rapids
92nd  2016 Steven Pickelmann  Frankenmuth
93rd  2017 Peter Behrmann  Livonia
94th  2018 Adam Nelson  Central Woodward
95th  2019 Steven S. Fappas  Wyandotte
96th 2020 Sarah Austin Westland